Z czego wynika cena Bitcoina?
Bitcoin od pewnego czasu znajduje się na tapecie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) waluta od swojego ogłoszenia w 2011 roku systematycznie rośnie. U swego zarania Bitcoin był wart mniej niż 1 dolar. Pod koniec 2021 jego cena sięgała niemal 70 tysięcy dolarów. Dziś zamyka się w granicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przebył długą drogę stając się najpopularniejszym i najbardziej chodliwym cyfrowym aktywem. Jak wygląda jego cena i z czego ona wynika?
Bitcoin – twój prywatny bank?
Bitcoin został zaprezentowany jako dobro odporny(e) na inflację i interwencje ze strony rządów. Od tego czasu tysiące internautów pracuje nad jego rozwoju(em). Są to zwolennicy wolności, prywatności i braku centralizacji.
Dzięki temu, że jest środkiem deflacyjnym, jego liczba jest skończona. Pozwala to na zabezpieczenie własnych oszczędności. Jest to zwłaszcza cenione w dzisiejszych czasach, gdzie inflacja ciągle rośnie.
Sukces Bitcoina sprawiły również, że cały czas powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich stara się stawić czoła różne(ym) problemy(om) i wyróżniać się funkcjonalnością.
Inwestycje w Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami stajemy się swoim bankiem. Ma to plusy, ale łączy się też z ryzykiem. Trzeba kontrolować naszych środków, odpowiednio dbać o wszystkie zabezpieczenia. W sieci znajdzie się wiele hakerów czyhających na nasz błąd.
Cena Bitcoina – sinusoida?
Wartość Bitcoina od lat się waha. Jednak patrząc wykres tego aktywa w szerokiej skali można spostrzec, że mimo różnych wahań “cyfrowe złoto” ciągle pnie się do góry. Jego cenę determinuje wiele czynników.
Zaczynając od ilości BTC dostępnego w obiegu ze względu na malejące możliwe do uzyskania zasoby BTC to normalne, że jego cena wzrasta.
Jest to również dobro podatne na ruchy na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki otwartości Bitcoina, każdy inwestor może bez problemu sprawdzać jego przepływy. Można sprawdzić, która giełda kryptowalut oferuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile środków wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.
Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Aktualnie przyszło nam żyć w dynamicznych czasach. Wykres Bitcoina tylko to potwierdza.
Do Bitcoina paruje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut posiada możliwości handlu parami: Bitcoin do alternatywnych kryptowalut.
Obserwacja rynku pokazuje, że często, gdy cena Bitcoina notowała wzrosty, rosły wraz z nią inne kryptowaluty.
Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC powinna być dojrzałym wyborem inwestora. Ważnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest prostsza w korzystaniu, ale wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast zapewniają anonimowość. Uwzględniając kontrolę społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z anonimowych giełd.