Współpraca między stomatologiem a technikiem dentystycznym

Choć usługi stomatologiczne są w dzisiejszych czasach znacznie bardziej rozwinięte niż kiedykolwiek wcześniej, mało kto tak naprawdę całkowicie wie, na jakiej zasadzie działa współpraca między profesjami takimi jak stomatolog i protetyk, inaczej technik dentystyczny. Warto bowiem wiedzieć, że są to dwa całkowicie różne zawody, które jednak w dużej mierze się uzupełniają.

Czym się zajmuje stomatolog Włocławek?

Przede wszystkim, stomatolog zajmuje się rozpoznaniem stanu jamy ustnej i uzębienia pacjenta. Jeśli wymaga jakiejkolwiek ingerencji protetycznej, przygotowuje plan niezbędnych prac oraz charakterystykę protezy, którą należy wykonać, żeby pacjent cieszył się zdrowiem. Zalecenia te, zwykle poparte materiałem zdjęciowym, otrzymuje później pracownia protetyczna.

Co robi protetyk?

Zadaniem technika dentystycznego jest stworzenie protezy na podstawie dokumentacji, wskazówek dentysty oraz własnej inwencji. Bardzo często stomatolog Pacholec (Włocławek) i technik kontaktują się ze sobą, aby wspólnie wypracować rozwiązanie, które całkowicie sprosta potrzebom pacjenta. Mogą wspólnie zdecydować o wyborze tworzywa oraz konkretnej wielkości danej protezy, ale to stomatolog odpowiada za postawienie swoistego rodzaju fundamentów, na których będzie należycie funkcjonowała.

Jak przebiega współpraca?

Współpraca między stomatologiem a technikiem dentystycznym nie zawsze jest jednak bezpośrednia, dlatego istotne jest przygotowanie rzetelnych, w miarę możliwości jak najbardziej obszernych zaleceń odnośnie oczekiwanej protezy. Wtedy współpraca będzie najbardziej skuteczna i przyniesie dobry rezultat.