Woda do biura – jaka jest jej cena? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Kodeks pracy od pewnego czasu wymaga, aby zapewnić pracownikom stały dostęp do picia w miejscu pracy. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na to, aby kupić dystrybutor do wody. Ile tak naprawdę kosztuje użytkowanie tego urządzenia? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wody do firmy?

Ile zapłacę za wodę?

Co najważniejsze, należy mieć świadomość, że firmy oferujące dostawę wody zwykle wychodzą naprzeciw oczekiwaniom finansowym, jakie są przed nimi stawiane, więc hurtowy jej zakup będzie z pewnością opłacalnym wyjściem. Cena niespełna dwudziestolitrowej butli wody to mniej więcej dwadzieścia złotych, co jest, należy przyznać, niezwykle przystępną stawką, jeśli wziąć pod uwagę ceny wody butelkowanej w sklepach. 

Jaki dystrybutor?

Aby jednak woda do biura była przystępna pod względem konsumpcji, warto nabyć lub wypożyczyć należyty dystrybutor wody. Istnieją ich różne typy, ale najbardziej popularny i najtańszy będzie dystrybutor butelkowy – to urządzenie znane ze wszelkich urzędów czy szpitali. Można rzecz jasna nabyć go na własność, ale jest także niezwykle korzystna finansowo możliwość wynajmu – miesięczny czynsz za dystrybutor wody to najczęściej kilkadziesiąt złotych. 

Wodę pić trzeba

Woda do biura jest niezbędna dla przyzwoitego samopoczucia pracowników. Dlatego nie powinno się oszczędzać na liczbie dystrybutorów oraz jakości wody, na której cotygodniowe dostawy się decydujemy. Na pewno wpłynie to również na efektywność pracy.