Skuteczna ochrona przed poceniem

Mocniejsze pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które z nadmiernym poceniem muszą radzić sobie niezależnie od temperatury otoczenia. Na szczęście obecnie skuteczna, a równocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem , które zasługuje na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant sobie poradzi?

Dezodorant naturalny świetnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Jednocześnie nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą działać drażniąco na skórę, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, , które wyjątkowo chętnie wykorzystywane jest przez firmy produkujące antyperspiranty.

Najczęściej dezodoranty naturalne mają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona skutecznie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za uciązliwy zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zatykają gruczołów potowych, nie tuszują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.