Pomoc w leczeniu uzależnienia – czy NFZ mi pomoże?

11 sierpnia 2021 by Brak komentarzy

Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie ułatwia powrót do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Samodzielne wyjście z uzależnienia, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Ważnym punktem w walce z uzależnieniem jest udział w terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Na czym polega?

, że cały proces przeważnie nawet pół roku. Jest to etap w życiu, podczas którego dopasowywane jest odpowiednie leczenie. Definiuje to stan osoby uzależnionej. Cały proces dzieli się na kilka faz, które stopniowo pomogą osiągnąć zamierzony cel. Na samym początku warto skupić się na swoim wyglądzie oraz środowisku. Drugim punktem jest motywacja, która nam pozwala wprowadzić znaczące zmiany, które są zaczerpnięte z tego, w co wierzymy. Następny etap daje szansę na poprawienie relacji z samym sobą oraz najbliższymi. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest generowanie myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i szczęśliwe życie bez nałogów.

Aby zostać przyjętym trzeba spełnić określone wymagania

Podstawą przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Istotne jest, że jeśli pacjent nie będzie w posiadaniu ważnych papierów lub zaleceń do przyjmowania leków, to nie zostaną one wydane. Warunkiem są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. Podczas zabierania rzeczy każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno wnosić groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny