Obrazki srebrne – najlepszy prezent z okazji komunii

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących katolików oraz ich rodzin bardzo ważne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś osobą z najbliższej rodziny, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki upominek podarować? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny prezent?

Co podarować z okazji uroczystości duchowej

Oczywiście bardzo powszechnym wyjściem jest wręczenie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć tablet czy konsolę. Dziecko może być zadowolone z tego rodzaju upominku, lecz w momencie, w którym wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być ich zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnych drobiazgów powiązanych stricte z katolicyzmem oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Interesujące są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystać z konsol czy aparatów fotograficznych, lecz warto uświadomić naszą pociechę, że równie ważne, co rzeczy materialne, są upominki o charakterze duchowym, które mogą utwierdzić nas w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich katolickich wartościach. Może być za to wdzięczne.