Księgowość – zdecydować się na blisko położone biuro czy dużą korporację?

30 kwietnia 2022 by Brak komentarzy

Dla ludzi zaczynających indywidualną drogę z swoim biznesem wybór pomiędzy mniejszą księgowością lub dużym biurem rachunkowym stanowi zawsze trudne zadanie. Wiele albowiem jest zależne od tego jakie zapotrzebowania ma konkretna firma a także w jakim stylu mamy zamiar ją prowadzić. Jak dopasować metodę najlepiej dopasowane do indywidualnych wymogów w zakresie finansów naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać przy wyborze usług księgowych 

Dużą wygodą, z racji na specyfikę organizacji swojego przedsiębiorstwa jest to, by nasza księgowa miała dla nas czas i możliwość bycia w ciągłym kontakcie. Wielokrotnie mają miejsce sytuacje niezależne od nas, przez które nie możemy przyjechać na konkretną godzinę do biura co może nam skomplikować sytuację. Nie zapomnijmy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas firma posiadała niżej wymienione cechy:

  • Łatwy i szybki dojazd – w razie potrzeby pilnego kontaktu
  • Jest ulokowana blisko nas – to daję możliwości aby zaoszczędzić czas na dojazdy oraz powoduje duży komfort w przypadku niespodziewanych sytuacji
  • Dostępność profesjonalistów – tak, by w przypadku choroby lub okresowej niedomagania pracownika, który prowadzi naszą firmę, nie miały miejsca zaniedbania

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej aspekty, różnica pomiędzy małym a większym biurem księgowym nie jest nazbyt duża. Przede wszystkim wynika to z tego,iż w każdym w dwóch przypadków, będziemy mieli styczność z osobistą księgową dla której, rzecz jasna, jesteśmy zleceniodawcą. Niektórzy są zdania, że większe biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze przez renomę i sam fakt wielkości – więcej fachowców = większa pewność płynności obsługi. Jednak nie zawsze tak się zdarza, ponieważ większe przedsiębiorstwo to także większa odpowiedzialności oraz wzrost liczby zleceń i obsługiwanych klientów – co może sprawić, że biuro nie będzie wyrabiać się w terminie z naszymi zaleceniami przez dużą liczbę zobowiązań. 

Mniejsze czy duże biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W mniejszych biurach rachunkowych mamy mniejszą liczbę księgowych, ale są oni dla nas lepiej dostępni i z uwagi na to, iż najczęściej są to przedsiębiorstwa, które znajdują się w bliskim otoczeniu. Z kolei dużym plusem korzystania z usług większych biur jest fakt, że mają oni więcej fachowców i dzięki temu, w razie choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, mamy pewność, iż niezmiennie będziemy kompleksowo obsłużeni.

Właściciel, powinien rozważyć obie propozycję w zależności od osobistych potrzeb i dostosować je do siebie. Indywidualna księgowa kraków w takich metropoliach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze będzie skomplikowanym wyborem, ponieważ szczególnie w dużych miastach wybór jest urozmaicony przez co trudniejszy.