Kiedy rozpocząć naukę języka angielskiego?

23 czerwca 2022 by Brak komentarzy

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest potrzebne. Powinno się w związku z tym uczyć maluchy drugiego języka od maleńkości. Przedszkole anglojęzyczne w Krakowie da dziecku możliwość poznania języka angielskie bardzo wcześnie. Kraków, Warszawa, Gdańsk to tylko jedne z miejsc w których znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem żeby zgłębić więcej informacji na temat nauki języka obcego przez najmłodszych.

W jaki sposób dziecko uczy się języka?

Dzieci mogą się uczyć języków zarówno w sposób symultaniczny oraz w sposób następczy. Sposób symultaniczny dotyczy dzieci dwujęzycznych, drugi natomiast odnosi się do pozostałych dzieci.

Nauka języka obcego – kiedy zacząć?

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nauki języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym lepiej. Niektórzy eksperci twierdzą że już trzy miesięczne niemowlęta mogą zacząć naukę języka obcego. Jest to spowodowane tym, że do dwunastego miesiąca dziecko słyszy i rozróżnia dźwięki każdego języka obcego. Po upływie tego okresu niemowlę zaczyna koncentrować się jedynie na głoskach, które są używane wokół niego. By zapobiec zaniknięciu tej wrażliwości warto zapewnić dziecku szansę do jej słuchania.

Dlaczego warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy nadal wierzą w mit że maluchy nie mogą przyswoić wystarczającej liczby informacji, aby naukę można było uznać za sensowną. Jest to oczywiście nieprawda, z tego względu nauka języka obcego maluchów ma wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dzieci wspaniałą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym to doskonały trening dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala znacząco rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to ogromny atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to także szansa aby nawiązać nowe przyjaźnie.

Etapy nauki języka obcego

Miejmy w pamięci że nie zawsze jest łatwo. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Aczkolwiek najczęściej po dłuższym okresie maluch nabiera pewności siebie i zaczyna budować zdania, poznaje zwroty w języku obcym i zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że w początkowym okresie nie warto zaczynać z nauką gramatyki.

Ilu języków obcych uczyć dziecko jednocześnie?

Chcesz, aby Twoje dziecko było poliglotą? Twoja pociecha wykazuje duże zainteresowanie językami obcymi? W takim wypadku warto zastanowić się nad przyswajaniem kolejnego języka przez dziecko. Jaka jest maksymalna liczba języków obcych które dziecko może przyswoić. Dwa dodatkowe języki obce w takim etapie to maksymalna ilość, ponieważ nauka kolejnych będzie już problematyczna.