Jednoosobowa działalność – czy warto zatrudnić biuro rachunkowe czy załatwiać wszystko na własną rękę?

13 kwietnia 2021 by Brak komentarzy

Nie można zaprzeczyć, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to sprawa niezwykle trudna i wymagająca pełni poświęcenia. Jedną z bardzo ważnych zagadnień, o których należy pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Opcji jest w tym zakresie kilka. Niektórzy podejmują decyzję, żeby zatrudnić biuro rachunkowe, inni zatrudniają księgowego, a część przedsiębiorców skusza się na własnoręczne przeprowadzanie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która opcja jest najlepsza?

Na to zagadnienie niestety nie ma konkretnej odpowiedzi, która wesprze każdego. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz firmę i jesteś osobą, która nie wie zupełnie nic na temat poszczególnych aspektów prawnych i rozliczeniowych prowadzenia przedsiębiorstwa, z pewnością biuro rachunkowe jest względnie bezpiecznym i korzystnym rozwiązaniem. Owszem, będzie trzeba trochę za te usługi zapłacić, ale na pewno cena jest o wiele mniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zapewni ci pełen profesjonalizm oraz brak zbędnych trosk odnośnie tego, czy aby na pewno wszelkie faktury rozliczyłeś w poprawny sposób.

Może jednak samemu?

Jeśli jednak masz pewne doświadczenie w prowadzeniu księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe może nie być ci niezbędne. Musisz jednakowoż mieć na uwadze, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia oraz ogromną liczbą obowiązków, więc możesz nie mieć czasu na rzetelne prowadzenie księgowości.

W większości wypadków w związku z tym lepiej będzie powierzyć ten zakres zadań profesjonalistom w swoim fachu. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa na prawdę dużo biur księgowych. Na pewno odnajdziesz coś dla siebie.