Jak wygląda kolaboracja z architektem wnętrz? Czego możesz oczekiwać?

17 kwietnia 2022 by Brak komentarzy

Na runku wtórnym i pierwotnym aż roi się od domów na sprzedaż. Deweloperzy prześcigają się nawzajem, pozyskując co chwile teren pod budowę jeszcze bardziej nowoczesnego bloku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – wzrasta popyt, wzrasta podaż. Na globalną skalę potrzebujemy w obecnych czasach fachowcy w tematyce kredytów hipotecznych, którzy pomogą nam w pozyskaniu pieniędzy na wymarzone lokum. Ale co później? Dostaliśmy już kredyt, mamy wybrane mieszkanie więc najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

Jak to wygląda w rzeczywistości? Czas, pieniądze … Czy to w zupełności jest opłacalne?

Kiedyś usługi, które były oferowali architekci wnętrz były przeznaczone tylko dla określonego typu ludzi. Ekskluzywne dobro, na które stać tylko nielicznych bogaczy. Pomimo, że takie czasy dawno przeminęły, zła sława pozostała. Więc porozmawiajmy sobie po kolei, co w pierwszej kolejności jest kluczowe i obalmy niepotrzebnie rozdmuchane mity.

Podejmując decyzje o wynajęciu dobrego architekta wnętrz w Poznaniu przede wszystkim oszczędzamy: swój czas i (na przekór powszechnej opinii) fundusze. Dlaczego czas? Ponieważ nie mamy obowiązku badać i wyliczać idealnie wszystkich kątów swojego mieszkania, aby dopasować do niego wymarzone meble. Wszystko to będziemy mieć jak na tacy, zamiast borykać się z instalacją czy kablami. Jeśli czas, to również nasze fundusze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Gdy wybierzesz kiepską kanapę do salonu albo złych szafę do sypialni, to trwonisz w pierwszej kolejności własne środki a także czas, który poświęciłeś na ich wybranie oraz zakup. Nikt z nas, nie chce zmarnować kilku tysięcy złotych, tylko dlatego, że niedokładnych obliczeń o 2 lub 3 centymetry.

Należy też pamiętać, że pomimo najszczerszych chęci i pięknych marzeń, w jaki sposób powinno wyglądać nasze wymarzone gniazdko, nie wszystko potrafimy przewidzieć. Sczególnie gdy nasze mieszkanie ma mniejszy lub trudniejszy metraż. W świetle takich faktów bez interwencji architekta wnętrz, który ma doświadczenie w zakresie urządzania wyjątkowych mieszkań się nie obędzie. Pomoże nam precyzyjnie zaprojektować każdy milimetr, w taki sposób, żeby wnętrze było dla nas funkcjonalne.

Decydując się na taką usługę pamiętaj, że wiele zależy od Twojej lokalizacji, albowiem najbardziej szanowanych w swoim fachu architektów wnętrz powinno się poszukiwać w większych Polskich miastach jak np.: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Jakiego rodzaju współpracy mamy się spodziewać?

Jeśli zadecydujesz o współpracy z architektem wnętrz, usatysfakcjonowany. Po szanującym się fachowcu, możesz przede wszystkim spodziewać się profesjonalizmu i pełnego, spożytkowania potencjału Twojego gniazdka przy pomniejszeniu nakładów finansowych na zbędne sprzęty i dodatki. Oczywiście, taka pomoc jest osobno odpłatna, jednak w zamian otrzymujesz, urządzone i komfortowe mieszkanie, które posłuży Ci przez wiele lat, bez permanentnych modyfikacji ustawienia.