Implanty czy proteza – co jest lepsze?

20 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Mówi się że piękny uśmiech to nasza wizytówka. Próchnica i urazy mechaniczne to najczęściej spotykane przyczyny powstawania ubytków zębach. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą prowadzić także do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do takich zalicza się przemieszczanie okolicznych zębów, które prowadzi do wad zgryzu. Kiedy robią się luki należy odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najbardziej powszechne metody. Jeśli poszukujesz protetyka w mieście Częstochowa, sprawdź koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy dentystyczne

Protetyka ma wiele sympatyków, jest związana z mniejszym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy możemy podzielić na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyjmujemy na noc. Ich wadą jest to że musimy je wyczyścić z resztek jedzenia, są także bardziej obszerne niż inne metody. Użytkownik musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo zbliżone do wyglądu naturalnych zębów a ich dopasowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty i korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do pobliskich zębów. Do zamocowania mostu lub korony należy spiłować ząb. Może to budzić lęg, natomiast jeśli jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implanty dentystyczne

Implanty to niewątpliwie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale również najbardziej skomplikowanych. Podczas zabiegu dentystycznego tytanowa śruba zabespieczająca implant umieszczana jest w kości, co naśladuje naturalny korzeń zęba. Po skończonej operacji trzeba poczekać kilka miesięcy, by implant zrósł się z tkanką, co istotnie wydłuża czas leczenia. Jako ostatni element na śrubie osadzana jest korona, którą preparuje pracownia protetyczna. Jest to proces mniej inwazyjny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odtwarza wyłącznie brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są dostępne w naszej pracowni protetycznej w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.