Ile będziesz musiał wydać za organizację wesela w 2022 roku?

20 kwietnia 2022 by Brak komentarzy

Na pewno za ślub i wesele w 2022  zapłacimy więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest pracochłonna. Jeśli zamieszkujesz wrocław bądź inne polskie miasta to przeczytaj nasz artykuł aby dowiedzieć się ile będziesz musiał wydać za organizację wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje ceremonia weselna w tym roku?

Bezsprzecznie koszty za ceremonię wesela zależą i od regionu, i od jakości wynajętego miejsca, pory roku, liczby atrakcji i liczby zaproszonych. Z pewnością, że koszt ceremonii weselnej na 50 gości będzie znacznie niższy aniżeli koszt ceremonia weselna na sto gości. Statystyki mówią, że w 2021 roku za przyjęcie weselne na ok. 70 gości trzeba było zapłacić około 30-50 tys. zł.. W roku 2022 trzeba doliczyć do tej sumy przynajmniej 15 proc. więcej. 

Ile będziemy musieli zapłacić za salę weselną w 2022 roku?

Po pierwsze cena sali jest zależne od tego w jakim mieście ją będziemy wynajmować. Z kolei cena talerza na weselu jest zależne i od gości, i od wybranego menu. Mniej więcej w Polsce jej koszt wynosi od 260 zł do 350 zł, aczkolwiek w wojewódzkich miastach ceny są wyższe. Pamiętaj, że osobno liczymy wynajęcie DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty czy też dodatkowych atrakcji. 

Ile trzeba zapłacić za wesele na 50 osób w 2022 roku?

Pandemia przyzwyczaiła nas do wesel z mniejszą liczbą gości. W tym roku standardem są ceremonie na 40 – 70 osób. Koszt takiego przyjęcia weselnego to minimum 30 tysięcy złotych. Jednakże da się delikatnie zmniejszyć ten koszt.

Ile trzeba zapłacić za wesele na 100 osób w 2022 roku?

Jeżeli zdecydujesz się na ceremonię weselną na 100 osób to trzeba się liczyć z poważnymi kosztami. Za takie przyjęcie weselne trzeba będzie zapłacić minimum 60 tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fotografa na wesele w 2022 roku?

Koszt fotografa na wesele które odbędzie się w 2022 roku  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda koszt wynajęcia kamerzysty na imprezę weselną w w roku 2022? Podobnie jak w przypadku fotografa na wesele, cennik kamerzysty weselnego waha się w przedziale 3000-4000 zł.  

DJ i zespół na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

Zacznijmy od że cena za zespół, a za DJ się różni. Im więcej osób w zespole tym cena za jego wynajęcie będzie większa. A konkretnie za Dj-a w 2022 będziecie musieli zapłacić ok. 3-7 tysięcy zł., z kolei ceny zespołów są większe i wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zespół który w 100% gra muzykę na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Pamiętaj też, że  przeważnie na jednego członka zespołu przypada 1000-1500 zł.

Jaki jest koszt dekoracji na wesele w 2022 roku?

Akurat w tym przypadku koszt jest niezwykle zmienny, ponieważ w większości jest zależny od tego na jakie kwiaty czy dekoracje się zdecydujesz. W przypadku, gdy zdecydujesz się na żywe kwiaty to najlepszym wyborem będą sezonowe i dostępne lokalnie. Pamiętaj, że sprowadzanie ich w dużej mierze wpłynie na ich koszt. Najwięcej wydasz od października do maja, natomiast lipiec i sierpień będzie już tańszy. Niestety w bieżącym roku ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Czyli średni koszt za kwiaty i dekoracje wyniesie od 3000 do 5000 tysięcy złotych.

Ile zapłacimy za fryzjera i kosmetyczkę na wesele w 2022 roku?

Cena za fryzurę ślubną robionej u fryzjerki  wynosi od 150 do 500 złotych. Jest to zależnie od długości włosów, jaki jest ich stopień zniszczenia a także ilości użytych dodatków. Jeśli chodzi o makeup ślubny to zapłacisz za niego nie mniej niż 200 złotych. Zależy to od umiejętności i stopnia doświadczenia kosmetyczki. Pamiętaj, że do tej ceny musisz doliczyć cenę makijażu próbnego.