Czym zajmuje się angiolog?

Angiologia to jedna z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Zajmuje się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, radiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że mało kto orientuje się, w jakich przypadkach warto udać się do tego lekarza i w jakiego typu schorzeniach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim wszelkimi przypadłościami powiązanymi z nieprawidłowym działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ze względu na wąski zakres swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć pokrewnych, dziedzin medycyny. Kumulując swoje wysiłki, są oni w stanie zapobiec naprawdę niemiłym przypadłościom. 

Jeśli chodzi o choroby, które wykrywa angiolog, to wachlarz jest niezwykle szeroki. Pośród nich są między innymi tak zwane pajączki i żylaki, lecz również zatorowość płucna, miażdżyca czy nowotwory układu naczyniowego. Dlatego jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia funkcjonują w nieodpowiedni sposób, powinieneś pójść do angiologa, który z pewnością powie, co należy w danej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą samemu lub zlecić zabieg u fachowca z jednej z bliźniaczych dziedzin. 

Jeśli szukasz najlepszego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, zobacz Medbuk.

Angiolog – jakie zabiegi wykonuje?

Pośród wielu zabiegów, jakie wykonuje angiolog, jest chociażby laserowe leczenie żylaków, dzięki któremu bardzo szybko można pozbyć się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie wykryć różnorakie stany zapalne czy schorzenia. Umożliwia to sprawną i efektywną reakcję.