Czym powinna się charakteryzować profesjonalna firma sprzątająca? O jakie kwestie spytać przed wynajęciem?

Nie da się ukryć, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest prostym i łatwym zadaniem. Jeśli Twoi współpracownicy nieszczególnie martwią się sprzątaniem po sobie albo po prostu pomieszczenia są bardzo przestronne i wymagają nieustannej pielęgnacji, niezbędna będzie firma sprzątająca. Z racji tego, że branża ta stale się rozwija, a na rynku ma miejsce duża rywalizacja, coraz trudniej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co należy położyć nacisk.

Uważaj na cenne sprzęty

Przede wszystkim ważne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie zniszczenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub kupna nowego egzemplarza. Jest to konieczne, kiedy w biurze jest wiele delikatnych urządzeń. Profesjonalna firma sprzątająca będzie również posiadać certyfikaty świadczące o jakości usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to rzecz jasna obowiązkowy punkt, ale z pewnością wart uwagi. 

Jakość usługi

Ponadto, dobra firma sprzątająca gdańsk będzie wyposażona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Najnowocześniejsze urządzenia są niezbędne, aby sprzątanie biura było szybkie i dokładne. Tak samo jest ze środkami czystości, które powinny swoją jakością przekraczać te dostępne na półkach supermarketów. 

Dodatkowe usługi

Profesjonalna firma sprzątająca będzie także zapewniać różnego rodzaju usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli chcesz, aby te zadania również były wykonywane, z pewnością powinieneś o to spytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być prosty, ale gdy znajdziesz fachowców w tej dziedzinie, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro będzie lśnić czystością.