Czym powinna się charakteryzować profesjonalna firma sprzątająca? O jakie kwestie spytać przed wynajęciem?

Nie da się ukryć, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest prostym i łatwym zadaniem. Jeśli Twoi współpracownicy nieszczególnie martwią się sprzątaniem po sobie albo po prostu pomieszczenia są bardzo przestronne i wymagają nieustannej pielęgnacji, niezbędna będzie firma sprzątająca. Z racji tego, że branża ta stale się rozwija, a na rynku ma miejsce duża rywalizacja, coraz trudniej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co należy położyć nacisk.

Uważaj na cenne sprzęty

Przede wszystkim ważne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie zniszczenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub kupna nowego egzemplarza. Jest to konieczne, kiedy w biurze jest wiele delikatnych urządzeń. Profesjonalna firma sprzątająca będzie również posiadać certyfikaty świadczące o jakości usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to rzecz jasna obowiązkowy punkt, ale z pewnością wart uwagi.

Jakość usługi

Ponadto, dobra firma sprzątająca  będzie wyposażona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Najnowocześniejsze urządzenia są niezbędne, aby sprzątanie biura było szybkie i dokładne. Tak samo jest ze środkami czystości, które powinny swoją jakością przekraczać te dostępne na półkach supermarketów.

Fachowe i dokładne sprzątanie klatek w Gdańsku oferuje Cleanness.

Dodatkowe usługi

Profesjonalna firma sprzątająca będzie także zapewniać różnego rodzaju usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli chcesz, aby te zadania również były wykonywane, z pewnością powinieneś o to spytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być prosty, ale gdy znajdziesz fachowców w tej dziedzinie, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro będzie lśnić czystością.