O mnie

Karolina Meyer to doradca żywieniowy, prowadzi gabinet doradztwa żywieniowego w Chojnicach, udziela również konsultacji online.

Jestem doradcą żywieniowym oraz prawnikiem, moje biuro w Chojnicach służy jako kancelaria oraz gabinet doradztwa żywieniowego.

Moja praca jako doradca żywieniowy koncentruje się głównie wokół pomocy kobietom w walce z nadwagą i otyłością. Nie skupiam się jednak tylko na jednej płaszczyźnie, czyli na rozpisaniu ubogoenergetycznej diety. Zdobywając wykształcenie oraz doświadczenie w pracy z ludźmi wielokrotnie obserowałam jak niską skuteczność miały rygorystyczne diety – kobiety traciły kilogramy, jednak w trakcie trwania diety były przez większość czasu głodne, wściekłe i nieszczęśliwe, co rekompensowały sobie po zakończeniu współpracy z dietetykiem czy doradcą żywieniowym – sięgały często po produkty, które na diecie były zabronione, bo przecież „tyle wycierpiałam, więc mi się wreszcie należy”.

Moje podejście do odchudzania skupia się nie tylko na kaloryczności i ilości jedzenia oraz godzinach ich spożywania. Dla mnie ważne jest zrozumienie dlaczego moja Pacjentka chciałaby schudnąć, jaka jest Jej motywacja – czy to chęć podobania się innym, czy może troska o swoje zdrowie? W trakcie pierwszego spotkania długo rozmawiamy, zadaję wiele pytań, które ułatwią mi ułożenie odpowiedniej diety i spisanie zaleceń oraz drobnych ćwiczeń na czas stosowania diety (nie fizycznych :).

Moim zdaniem najważniejszą rzeczą w życiu jest zachowanie lub przywrócenie zdrowia – każda inna wartość, jak miłość i rodzina ucierpi, jeżeli nie będziemy cieszyć się pełnią sił, witalności i zdrowia. Gdy zdrowia zabraknie, walka o powrót do sił zajmuje pierwsze miejsce, wszelkie wysiłki koncentrują się na tym jednym celu. A dlaczegoby nie dbać o zdrowie każdego dnia, by zawczasu zapobiegać chorobom i często długotrwałemu leczeniu?

Wierzę, że o zdrowie należy dbać zmieniając swoje nawyki – zarówno żywieniowe, jak i myślowe. Bo człowiek to nie tylko fizyczna suma poszczególnych organów, ale również i emocje, które na stan zdrowia i samopoczucia mają niebagatelny wpływ. Ludzki organizm to wyrafinowana maszyneria, w której praca każdego organu ma wpływ na pozostałe, w której umysł odgrywa znaczącą rolę w zachowaniu równowagi, jak i w procesie leczenia i powrotu do zdrowia. W trakcie pracy z Pacjentem zawsze dążę do odnalezienia przyczyny nadwagi, nie leczę jedynie jej objawów i skutków, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej. Staram się odkryć, jakie nawyki żywieniowe i myślowe należy zmienić, by móc cieszyć się szczupłą sylwetką i pełnią zdrowia.

Uważam, że najważniejszym celem diety jest dbanie o zdrowie, zaś zgubienie zbędnych kilogramów to tylko przyjemny „efekt uboczny”, tak jak i piękniejszy, młodszy wygląd, większa ilość energii czy poprawa samopoczucia. Dlatego w trakcie rozmowy staram się również edukować Pacjentki – przekazywać im tę ważną wiedzę, na podstawie której już po zakończeniu rozpisanej przeze mnie diety będą znały podstawy oraz zasady komponowania zdrowych posiłków, dzięki którym utrzymają optymalną wagę oraz zadbają o swoje zdrowie.

Zapraszam do umówienia wizyty w gabinecie w Chojnicach albo on-line przez Skype’a.