Wpis na blogu

Popped wheat seeds full with food additive

To niemożliwe żeby aloes z konserwantami był zdrowy!

Przyznaję – opowiadam każdemu o tym, w co wierzę – o wspaniałych właściwościach aloesu i o tym że wiele dobrego może zdziałać dla zdrowia. I każdemu polecam, i każdemu mówię, że to naturalne składniki, aloes hodowany bez herbicydów i pestycydów. Ale czy mi nie wstyd takie rzeczy mówić skoro w składzie jak byk stoi: benzoesan sodu? Przecież to znany każdemu składnik keczupów i gotowych dań – to ma być zdrowe? Przecież to od tego można się dopiero pochorować!

Zdradzę Wam tajemnicę – nie każdy benzoesan jest zły 😉

Benzoesan sodu, który wszyscy znamy, czyli E211, może wywołać reakcje alergiczne, spożywany w większych ilościach podrażnia śluzówkę żołądka. Pozyskiwany jest z toulenu, związku z grupy węglowodorów aromatycznych, ma postać białego proszku, który łatwo rozpuszcza się w wodzie. Stosuje się go by zapobiec rozwojowi grzybów i bakterii.

Benzoesan sodu znajdujący się w produktach Forever pochodzi z owoców – jeżyn oraz jagód górskich! Jego ilość nie przekracza 6 mg na 100 g produktu, czyli 0,006%. Składnik ten występuje naturalnie także w innych owocach, między innymi w jabłkach, śliwkach, żurawinie, cynamonie, herbacie, jagodach, borówkach, goździkach, grzybach. To dzięki temu przetwory między innymi z borówek nie wymagają przez to stosowania konserwantów.
A sorbinian potasu występuje w owocach jarzębiny europejskiej 😉

konserwanty znajdujące się w aloesie Forever pochodzą w owoców, są naturalne

A co z innymi dziwnymi składnikami?

Forever opatentowało metodę stabilizacji miąższu aloesowego. Świeżo zebrany czysty miąższ aloesowy w ciągu kilku godzin poddawany jest procesowi stabilizacji, dzięki której po otwarciu możesz cieszyć się właściwościami świeżego aloesu. Metoda ta jest bezpieczna dla miąższu, nie pozbawia go wspaniałych właściwości. Ale to stąd dodatkowe składniki (które stanowią tylko 2% zawartości tego charakterstycznego baniaczka ;).

Regulator kwasowości – kwas cytrynowy: otrzymywany z owoców cytrusowych, jest naturalnym przeciwutleniaczem;

Guma ksantowa – uzyskiwana z glonu morskiego – brunatnicy; jest naturalnym stabilizatorem;

Sorbitol – wspomaga absorbowanie witamin i składników mineralnych, pozyskiwany jest z kukurydzy;

Kwas askorbinowy witamina C: to przeciwutleniacz pochodzenia roślinnego, to powszechnie znana witamina, która wspomaga układ krwionośny, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, udowodniono, że bierze udział w regulacji ciśnienia tętniczego, wspomaga wchłanianie żelaza;

Tokoferol (witamina E) – wytwarzana z zarodków pszenicy, ziarenek ryżu i innych olejów roślinnych. Znana również jako „witamina młodości” oraz „witamina płodności” 😉 Uważa się, że zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór, jako że witamina E jest silnym przeciwutleniaczem.

Podsumowując – tak, aloes z Forever to aloes z konserwantami. Ale tylko tymi naturalnymi, bezpiecznymi i takim, które natura umieściła w owocach! 🙂

Komentarze

  1. Andy 4 października 2017 at 13:09 Odpowiedz

    Fajny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne posty

Czym jest aloes i dlaczego warto uwzględnić go w swojej diecie?

Właściwości aloesu odkryli Starożytni Magię aloesu pierwsi odkryli Starożytni Egipcjanie! Uważa się, że tajemnicą rzekomego

Dlaczego tak wiele osób poleca swoim bliskim produkty z Forever Living Products?

Forever Living Products – gigant produkcji produktów z aloesem

Jak oczyściłem organizm w 9 dni z Clean 9 z Forever Living Products!

Oczyszczanie organizmu z Clean 9 – a po co Ci to było? Ostatnio moja aktywność fizyczna