Poznajmy się

Karolina Meyer – specjalista ds. żywienia

 

Moją misją jest wspieranie Pacjentów w ich podróży ku zdrowiu – celem jest młody wygląd, szczupła sylwetka, odbudowanie wysokiego poziomu energii i wiedza na temat prawidłowego układania codziennej diety.

Podczas współpracy koncentruję się głównie wokół pomocy kobietom w walce z nadwagą i otyłością, jednak jest to tylko jeden z celów, do których dążę – uważam, że sam fakt utraty kilogramów to za mało, gdyż dieta musi także spowodować pozytywną zmianę w samopoczuciu, poziomie energii i wyglądzie Pacjentki. Nie skupiam się więc tylko na jednej płaszczyźnie, czyli na rozpisaniu ubogoenergetycznej diety. Zdobywając wykształcenie oraz doświadczenie w pracy z ludźmi wielokrotnie obserwowałam jak niską skuteczność miały rygorystyczne diety – kobiety traciły kilogramy, jednak w trakcie trwania diety były przez większość czasu głodne, wściekłe i nieszczęśliwe. Rekompensowały sobie to po zakończeniu współpracy z dietetykiem – sięgały często po produkty, które na diecie były zabronione, bo przecież „tyle wycierpiałam, więc mi się wreszcie należy”.

Moje podejście do odchudzania skupia się nie tylko na kaloryczności i ilości jedzenia oraz godzinach ich spożywania. Dla mnie ważne jest zrozumienie dlaczego moja Pacjentka chciałaby schudnąć, jaka jest Jej motywacja – czy to względy estetyczne, czy może zdrowotne? Po rozpoczęciu współpracy proszę Pacjentkę o wypełnienie ankiety, w której zadaję wiele pytań, które później ułatwią mi ułożenie odpowiedniej diety i zaleceń.

Moim zdaniem najważniejszą rzeczą w życiu jest zachowanie lub przywrócenie zdrowia – każda inna wartość, jak miłość i rodzina ucierpi, jeżeli nie będziemy cieszyć się pełnią sił, witalności i zdrowia. Gdy zdrowia zabraknie, walka o powrót do sił zajmuje pierwsze miejsce, wszelkie wysiłki koncentrują się na tym jednym celu. A dlaczego by nie dbać o zdrowie każdego dnia, by zawczasu zapobiegać chorobom i często długotrwałemu leczeniu?

Wierzę, że o zdrowie należy dbać zmieniając swoje nawyki – zarówno żywieniowe, jak i myślowe. Bo człowiek to nie tylko suma poszczególnych organów, ale również i emocje, które na stan zdrowia i samopoczucia mają niebagatelny wpływ. Ludzki organizm to wyrafinowana maszyneria, w której praca każdego organu ma wpływ na pozostałe, w której umysł odgrywa znaczącą rolę w zachowaniu równowagi, jak i w procesie leczenia i powrotu do zdrowia. W trakcie pracy z Pacjentem zawsze dążę do odnalezienia przyczyny nadwagi, nie leczę jedynie jej objawów. Staram się odkryć, jakie nawyki żywieniowe i myślowe zmienić, by cieszyć się szczupłą sylwetką i pełnią zdrowia.

Uważam, że najważniejszym celem diety jest dbanie o zdrowie, zaś zgubienie zbędnych kilogramów to tylko przyjemny „efekt uboczny”, tak jak i piękniejszy, młodszy wygląd, większa ilość energii czy poprawa samopoczucia. Dlatego w trakcie współpracy staram się również edukować moje Pacjentki – przekazywać im tę ważną wiedzę, na podstawie której już po zakończeniu rozpisanej przeze mnie diety, będą znały podstawy oraz zasady komponowania zdrowych posiłków, dzięki którym utrzymają optymalną wagę oraz zadbają o swoje zdrowie.

Jeżeli jesteś Kobietą, której marzeniem jest:

  • szczuplejsza sylwetka,
  • młodszy wygląd,
  • promienna cera,
  • gładka skóra,
  • więcej energii,
  • lekkość,
  • obudzenie swej kobiecości,

jeżeli choć raz pomyślałaś „tak, chciałabym!” to jesteś we właściwym miejscu! W zakładce „zamów dietę” znajdziesz informacje o tym, jak się ze mną skontaktować.